Про проект
#SOSмайбутнє – громадська ініціатива, що виникла у соцмережах з метою окреслити масштаби гуманітарної кризи в країні. Головна мета – кардинально змінити ситуацію спільними зусиллями громадян. Вже в перші дні до ініціативи доєдналися тисячі учасників, серед яких знакові постаті, публічні особистості та небайдужі громадяни з різних регіонів України.
Онлайн-реєстр – це інтерактивна мапа та водночас “народна Вікіпедія” культурно й соціально значимих об’єктів, що потребують негайної допомоги. На мапі першими з’явилися об’єкти – замки, сільські клуби, культурні центри та спортивні школи, – світлини та історії про які були опубліковані небайдужими громадянами у Facebook-групі #SOSмайбутнє.

Проблематика
У пріоритетах влади відсутня найнагальніша з реформ – реформа в гуманітарній сфері.
Можновладці критично мало роблять для розуміння реальних соціокультурних потреб громадян, роками байдуже та бездіяльно спостерігаючи за руйнацією знакових пам’яток архітектури. Вони є свідками та інколи учасниками знищення культурних, освітніх, спортивних інституцій. У невеликих містах та селах люди виключені з сучасності: від колишніх культурних центрів,
сільських клубів, бібліотек, спортивних шкіл та стадіонів лишилися руїни.
У рейтингу країн за рівнем людського розвитку, який складає ООН, Україна має постійну негативну динаміку.
Україна тримає лідерські позиції з дитячого алкоголізму, тютюнової та наркотичної залежності.
Ми ніби навмисно знищуємо можливості кожного нового покоління на гідне життя, а потім дивуємося трагічному стану країни.
Ініціатива
Платформа #SOSмайбутнє створена з ініціативи Наталії Заболотної, громадського діяча, засновниці ГО ArtUkraine Foundation, за підтримки Kennan Institute (Kyiv office), Інституту Суспільно-Економічних Досліджень (ІСЕД), Агенції цифрових комунікацій Volta та тисяч небайдужих громадян.

Не будь байдужим!
Долучайся до громадянської інвентаризації нашої країни!
Лише спільно ми здатні створити дієвий інструмент, за допомогою якого волонтери, громади, меценати, влада, бізнес, міжнародні донатори – усі небайдужі до долі нашої країни – зможуть ефективно співпрацювати над відродженням соціокультурної сфери України
Хід проекту
Громадська акція в соцмережах поклала початок національному аудиту реального стану культури та гуманітарної сфери в цілому.
Онлайн-реєстр - ми досліджуємо та наносимо на інтерактивну мапу отримані від громадян дані про “пекельні місця” по всій Україні, які потребують негайної допомоги.
Портал добрих справ - потужний веб-ресурс, створений на базі онлайн-реєстру. Основа Порталу добрих справ - концепція краудсорсингу та краудфандингу, де волонтери, населення, меценати, бізнес, міжнародні донатори, а також держава, зможуть спільними зусиллями та коштом відновлювати занедбані об’єкти соціокультурного призначення.
Що можете зробити ви
ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАПОВНЕННЯ ОНЛАЙН РЕЄСТРУ!
- Додавайте соціально важливі об’єкти вашого міста/села, стан яких викликає у вас занепокоєння, обурення чи навіть розпач. Це можуть бути замки, музеї, занедбані культурні заклади, спортивні зали та басейни, бібліотеки й школи мистецтв - будь-які установи, які мають служити українцям, але зруйновані недбалістю держави.
- Пріоритетними у відборі об’єктів для подальшого їх відтворення, реставрації, консервації, модернізації чи відбудови будуть саме ті, які здатні змінити репутаційний, соціальний та економічний клімат вашої громади, стимулювати внутрішній та зовнішній туризм.
- Поширюйте інформацію про ініціативу серед друзів та знайомих. Напишіть про той об’єкт, становище якого непокоїть саме вас та громадян, на території якої він знаходиться.