Про проект

#SOSмайбутнє – громадська ініціатива, що виникла у соцмережах з метою окреслити масштаби гуманітарної кризи в країні. Головна мета – кардинально змінити ситуацію спільними зусиллями громадян. Вже в перші дні до ініціативи доєдналися тисячі учасників, серед яких знакові постаті, публічні особистості та небайдужі громадяни з різних регіонів України.
Онлайн-реєстр – це інтерактивна мапа та водночас “народна Вікіпедія” культурно й соціально значимих об’єктів, що потребують негайної допомоги. На мапі першими з’явилися об’єкти – замки, сільські клуби, культурні центри та спортивні школи, – світлини та історії про які були опубліковані небайдужими громадянами у Facebook-групі #SOSмайбутнє.

Про проект SOSмайбутнє

Проблематика

У пріоритетах влади відсутня найнагальніша з реформ – реформа в гуманітарній сфері.
Можновладці критично мало роблять для розуміння реальних соціокультурних потреб громадян, роками байдуже та бездіяльно спостерігаючи за руйнацією знакових пам’яток архітектури. Вони є свідками та інколи учасниками знищення культурних, освітніх, спортивних інституцій. У невеликих містах та селах люди виключені з сучасності: від колишніх культурних центрів,
сільських клубів, бібліотек, спортивних шкіл та стадіонів лишилися руїни.
У рейтингу країн за рівнем людського розвитку, який складає ООН, Україна має постійну негативну динаміку.
Україна тримає лідерські позиції з дитячого алкоголізму, тютюнової та наркотичної залежності.
Ми ніби навмисно знищуємо можливості кожного нового покоління на гідне життя, а потім дивуємося трагічному стану країни.

Ініціатива

Платформа #SOSмайбутнє створена з ініціативи Наталії Заболотної, громадського діяча, засновниці ГО ArtUkraine Foundation, за підтримки Kennan Institute (Kyiv office), Інституту Суспільно-Економічних Досліджень (ІСЕД), Агенції цифрових комунікацій Volta та тисяч небайдужих громадян.
Art Ukraine Foundation
Про проект SOSмайбутнє
  • Агенції цифрових комунікацій Volta
  • Kennan Institute (Kyiv office)
  • Інституту Суспільно-Економічних Досліджень (ІСЕД)

Хід проекту

Етап 1

Громадська акція в соцмережах поклала початок національному аудиту реального стану культури та гуманітарної сфери в цілому.

Етап 2

Онлайн-реєстр - ми досліджуємо та наносимо на інтерактивну мапу отримані від громадян дані про “пекельні місця” по всій Україні, які потребують негайної допомоги.

Етап 3

Портал добрих справ - потужний веб-ресурс, створений на базі онлайн-реєстру. Основа Порталу добрих справ - концепція краудсорсингу та краудфандингу, де волонтери, населення, меценати, бізнес, міжнародні донатори, а також держава, зможуть спільними зусиллями та коштом відновлювати занедбані об’єкти соціокультурного призначення.

Що можете зробити ви

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАПОВНЕННЯ ОНЛАЙН РЕЄСТРУ!

  • Додавайте соціально важливі об’єкти вашого міста/села, стан яких викликає у вас занепокоєння, обурення чи навіть розпач. Це можуть бути замки, музеї, занедбані культурні заклади, спортивні зали та басейни, бібліотеки й школи мистецтв - будь-які установи, які мають служити українцям, але зруйновані недбалістю держави.
  • Пріоритетними у відборі об’єктів для подальшого їх відтворення, реставрації, консервації, модернізації чи відбудови будуть саме ті, які здатні змінити репутаційний, соціальний та економічний клімат вашої громади, стимулювати внутрішній та зовнішній туризм.
  • Поширюйте інформацію про ініціативу серед друзів та знайомих. Напишіть про той об’єкт, становище якого непокоїть саме вас та громадян, на території якої він знаходиться.